LUCYNA WINNICKA

Lucyna Winnicka zaprosiła Leonarda Orr’a do Polski w 1979 roku i praktycznie jako znana aktorka oraz dziennikarka rozpowszechniła w Polsce rebirthing jako metodę terapii oddechowej.

Lucyna Winnicka – wybitna polska aktorka filmowa, teatralna i dziennikarka – urodziła się 14 lipca 1928 w Warszawie. Zmarła 22 stycznia 2013 r. w domu spokojnej starości w Palmirach, gdzie spędziła ostatnie lata swojego życia. Trafiła tam pod koniec 2008.

Przed wojną uczennica szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie, przy ul. Pięknej 24. Absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 1950 ukończyła Wydział Prawa UW. W 1953 ukończyła studia na PWST w Warszawie. Do 1974 występowała na scenach teatralnych Szczecina (Teatry Dramatyczne 1953-54) i Warszawy (Teatr Współczesny 1954-57, Teatr Dramatyczny 1959-74). W drugiej połowie lat 70-tych XX wieku zakończyła karierę aktorską nagrywając ostatni film w 1977 roku. Lucyna Winnicka założyła Akademię Życia i prowadziła ją przez ponad 10 lat, ucząc medycyny niekonwencjonalnej, filozofii i medycyny Dalekiego Wschodu, w tym Rebirthingu. Znana jest jako wybitna polska dziennikarka i publicystka, m.in. „Przekroju”. Wydała książkę „Podróż dookoła świętej krowy” oraz „W poczekalni nieba”. Z Jerzym Kawalerowiczem ma córkę Agatę (psycholog w USA, wnuki Tomek i Mateusz) i syna Piotra (absolwent Politechniki)…

Dalsza część artykułu na blogu:

http://rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com/

 © Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: jogaoddechowa.wordpress.com

 

Komentarze 4 to “LUCYNA WINNICKA”

 1. Justyna Says:

  Dziękuję za ten artykuł, wiem komu jeszcze być wdzięczną za cudowne działanie metody rebirthingu. Dzięki takim osobom chociaż trochę dobrych rzeczy trafia do ciemnogrodu polskiego, który się nie odwdzięcza. Wielki żal, ze nasz kraj stać tylko na tyle. Jak zawsze….

 2. Janek Dabek Says:

  Podroz dookola swietej krowy – warto przeczytac co napisala pani Lucyna

 3. niepocieszona Says:

  WIELKA aktorka i WIELKI człowiek, nie mogę uwierzyć że wśród tylu ludzi z którymi współpracowała i ciągle coś tworzyła nie było przyjaciół. Co z tym światem, ludźmi, Polakami!!! Na pogrzebie zapewne będą tłumy „przyjaciół” i wielbicieli, możliwe że i rodzina sie odnajdzie. Jak można było dopuścić do zamknięcia takiego MOTYLA w izolacji.
  Zaś pracownicy tego domu w Palmirach zasługują na taki sam los.

 4. leszko Says:

  Miałem przyjemność być na prelekcji nt. Rebirthingu prowadzonej swego czasu przez Panią Lucynę w PKiN. Wspaniały człowiek.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: